Marki Bez Granic

Biznes pod każdą szerokością geograficzną

Sprawdź jak możemy Ci pomóc
Dlaczego my?
Oferta
Realizacje
Kontakt

Dlaczego my?

Naszym celem jest wspieranie polskich firm w rozwoju na rynkach międzynarodowych. W czasie, gdy obecność w wielu krajach świata jest możliwa poprzez Internet, budowanie siedzib, zakładów czy zatrudnianie ludzi staje się zbędne. W różne miejsca świata dociera marka nazywając produkty i usługi, które oferujemy z kraju pochodzenia. To wartości niematerialne , takie jak znaki towarowe, stanowią o wyróżnieniu na rynku. Zapewniamy własność i ochronę praw do marek w Polsce, Unii Europejskiej i w ponad 100 innych krajach świata. Po to, aby Twój biznes rozwijał się bezpiecznie pod każdą szerokością geograficzną.

+30lat

w biznesie

budżetów marketingowych

+500mln

nowych marek

+1000

Odkryj jak możemy Ci pomóc

Czy Twoja marka jest Twoja?

Odkryj potencjał i wartość swojej marki

Metoda

Nie idziemy na skróty. Każdy projekt wymaga przejścia przez sprawdzony setki razy proces. Jeśli na jakimś etapie zatrzymujemy wdrożenie, powinna to być dobra wiadomość. Mamy wtedy czas na zmiany, zanim zostały poniesione duże nakłady finansowe np. na marketing. W przypadku potencjalnego sporu, stosujemy techniki Sztuki Wojny Sun Tzu - zmieniamy poziom, aby osiągnąć cele bez walki. Wszystko po to, aby marka mogła wypłynąć na błękitne oceany biznesu - Blue Ocean Strategy - Chan Kim.

Własność marki służy celom biznesowym. Czasem, a zwłaszcza w obecnych czasach e-commerce, może stanowić największe aktywo firmy. Aby stała się tym aktywem musi mieć prawa ochronne wynikające z praw własności przemysłowej. Wtedy staje się prawdziwą marką odporną na konkurencję i plagiat. Ważne, kto jest właścicielem marki - osoby fizyczne, założyciele biznesu, czy firma jako np. osoba prawna. Nasze strategie analizują optymalne wykorzystanie marki w prowadzonym biznesie.

Biznesowe podejście

Marka jako aktywa

Marka jest potencjalnym aktywem niematerialnym i prawnym. Podlega wycenie, może być przedmiotem innych czynności prawnych np. licencji czy franczyzy. Aby tak się stało, musi być odpowiednio zacumowana. Musi też tworzyć tzw. źródło pochodzenia wartości dzięki przychodom, które sygnuje. To podstawa licencji czy wyceny. Określenie wartości rynkowej znaku towarowego jest niezbędne przy jego sprzedaży i amortyzacji u nabywcy. Budujemy marki jako przyszłe aktywa biznesowe.

Rebranding

Współpraca z największymi światowymi korporacjami, a potem z polskimi firmami MSP zbudowała nasze doświadczenie i potencjał, którymi się dzielimy. Dotyczy to zwłaszcza strategii, kreacji, komunikacji marketingowej i branding. Jeśli więc, w trakcie badań bądź faktów rynkowych zaistnieje konieczność dokonania zmian częściowych lub całego rebrandingu marki, to takie wyzwania chętnie podejmujemy. Mamy liczne przykłady, gdzie np. lekka modyfikacja nazwy dała nam domenę com. i otworzyła zamknięte dotąd rynki bałkańskie.

Świadczone przez nas usługi obejmują

Wybierz odpowiedni dla siebie pakiet usług

Międzynarodowa ochrona marki

Twoja Tarcza Biznesowa na Rynkach Zagranicznych

Ochrona międzynarodowa znaku towarowego jest procesem, który strategicznie należy zaplanować. Rezultatem jest bezpieczeństwo i ekskluzywność na wybranych rynkach świata. Jest to warunek międzynarodowej ekspansji i rozwoju biznesu. Najlepiej jest zacząć od ochrony w kraju pochodzenia. Równolegle możemy zabezpieczyć rynki Unii Europejskiej aspirując w Alicante - EUIPO.

Dostęp do ponad 100 krajów świata daje System Madrycki - WIPO. Takie są założenia. Praktyka to analiza baz i potencjalnej konkurencji. Trzeba wiedzieć, że nawet jeśli mamy czystość rejestrową, to np. w Stanach Zjednoczonych należy dokończyć proces rejestracji za pośrednictwem lokalnej kancelarii. Marki naszych klientów chronione są między innymi w USA, Kanadzie, Australii, Japonii, Norwegii. Ochrona w Unii Europejskiej wydaje się prostym procesem. Nie jest to takie oczywiste w świetle ostatnich orzeczeń sądowych dotyczących podobnych sekwencji liter w znakach. Do tej pory fonetyka była kluczowa. Teraz już nie tylko. Potencjalne spory w postępowaniach sprzeciwionych są kosztowne i długotrwałe. My staramy się ich unikać.

Dowiedz się więcej

Ochrona marki

Raport zdolności rejestrowej marki

Twój Klucz do Bezpiecznej Ekspansji Międzynarodowej

To papierek lakmusowy, który sprawdza zdolność rejestrową marki. Zasadnicza jest warstwa słowna. Prawdziwa marka musi wyróżniać produkt lub usługę w taki sposób, aby nie wprowadzać w błąd konsumentów - prawo własności przemysłowej. Temu służy opracowanie, analiza znaków pod względem podobieństwa. Trzeba wiedzieć, że zgłoszona działalność w CEiDG lub KRS nie mają tutaj znaczenia. Obowiązują bowiem przepisy regulujące własność intelektualną. Raport to badanie oparte na bazach danych krajowego Urzędu Patentowego, bazach EU i międzynarodowych rejestrach znaków towarowych. Daje zielone światło lub czerwone. To ostatnie stanowi uzasadnienie rebrandingu. Nie musi to być zła wiadomość, o czym wielokrotnie się przekonaliśmy. Raport, oprócz głównego zadania, jakim jest sprawdzenie zdolności rejestrowej marki może być wykorzystany w innych obszarach: opracowań strategii rozwoju marki, zdefiniowania i analizy konkurencji, założeń komunikacji marketingowej, opinii dla nowych produktów i usług dotyczących ich nazw, ochrony domen internetowych, potwierdzeń majątkowych praw autorskich przy znakach zawierających elementy graficzne czy też zabezpieczenia wydatków na promocję i marketing.

Dowiedz się więcej

Raport zdolności

Produkty marki SOMA są niszowymi urządzeniami / instrumentami muzycznymi. Pochodzący z Ukrainy twórca tych elektronicznych urządzeń znalazł w Polsce biznesowego Partnera. Wspólnie opracowaliśmy plan dla globalnej ekspansji marki. W pierwszej kolejności zrealizowaliśmy procesy ochrony w Polsce i Unii Europejskiej. Obecnie marka posiada już prawa ochronne w USA i Japonii. W Stanach Zjednoczonych kończyliśmy procedury we współpracy z lokalną kancelarią. Projekt był koordynowany na linii Polska - Zanzibar - USA.

- SOMA

Rozwiązanie konfliktu na rynku słowackim rozpoczęło naszą współpracę z marką MEMI. W efekcie badań i przeprowadzonego przez nas rebrandingu warstwy słownej na MY MEMI, uzyskaliśmy domenę com. i czystość rejestrową na rynkach międzynarodowych. Oprócz nadania ochrony na rynku krajowym i wspólnotowym marka, jako własność intelektualna, wchodzi na rynki Norwegii, Japonii, USA i Wielkiej Brytanii. Rozważane są rynki krajów Półwyspu Arabskiego. O marce można przeczytać w brytyjskim wydaniu VOGUE.

- MY MEMI

Sprawdź dlaczego warto nam zaufać!

Dowiedz się więcej o naszych klientach

Jest polską firmą będącą liderem na rynku konstrukcji zawieszeń samochodowych - motorsport. Produkty sygnowane marką VERKLINE obecne są w ponad 50 krajach. Współpracę rozpoczęliśmy w 2020 roku. Proces objął uzyskanie praw ochronnych na rynku krajowym i EU. Prawo ochronne w Polsce, jako kraju pochodzenia, pozwoliło rozpocząć kolejne działania międzynarodowe poprzez system WIPO. Kraje, gdzie zakończyliśmy procesy rejestracji to USA i Australia. Dobiegają końca procedury w Kanadzie.

- VERKLINE

Poznaj naszych klientów

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
ImageImageImage
Przeczytaj

Dowiedz się w jaki sposób pomogliśmy firmie

Case study

Image
IconIconmapa dojazdu do Good Name Sp. z o.o.Image

"Twoja Marka. Nasza Misja.

Skontaktuj się z Nami Dziś, aby

Dowiedzieć Się, Jak Możemy Ci Pomóc!"

Skontaktuj się z Nami

Icon Icon

Al. Jerozolimskie 85/8, 02-001 Warszawa

Image